Ranking pożyczek online – styczeń 2017

Przygotowany przez nas ranking pożyczek online opiera się o oferty 21 serwisów pożyczkowych, zweryfikowanych pod kątem 13 istotnych cech. Liczymy, że nasza skrupulatna analiza dokumentacji ułatwi Ci podjęcie decyzji finansowych.
3 najlepsze serwisy pożyczkowe stycznia:

 

Ranking pożyczek online - 2017

 

Co wyróżnia te 3 pożyczki online na tle pozostałych?

Wonga jako jedyna oferuje pożyczkę już od 50zł! Aż 15 firm proponuje minimum w wysokości 100zł. Reszta ofert ma większą dolną granicę. Jednocześnie jako jedyna dopuszcza wzięcie pierwszej pożyczki na okres 12 miesięcy, deklasując wręcz pozostałe serwisy, gdzie najdłuższy czas na spłatę pożyczki to max 2 miesiące a najczęściej 30 dni. Wydaje się jednak, że najważniejsza jest ocena pożyczkobiorców i tu też pierwsze miejsce na podium – w skali od 1 do 5 – aż 4,8 pkt.

Vivus w 3 kryteriach zajął drugie miejsce. Oferuje 100zł jako minimalną kwotę pożyczki. Oprócz tego ma jedną z najwyższych kwot maksymalnych – 5000zł. O pożyczkę może się tu ubiegać nawet 78 letnia osoba. Warto zauważyć, że ma 0% RRSO (podobnie, jak 8 innych ofert).

FerratumBank proponuje klientom korzystającym z jego usług czas spłaty nawet 24 miesiące. Trzeba jednak wcześniej wziąć minimum jedną pożyczkę i spłacić w terminie 2 miesięcy. Żadna inna firma nie proponuje aż tak długiego czasu na spłatę zaciągniętej kwoty; Wonga – rok, podobnie jak przy pierwszej pożyczce.

 

Zestawienie 21 pożyczek online

Pamiętaj, że przedstawiony ranking jest zestawieniem cech ważnych w sensie ogólnym. Braliśmy pod uwagę minimalną kwotę pożyczki, kwotę maksymalną, maksymalny termin  spłaty, ocenę pożyczkobiorców i specjalistów, RRSO i inne kryteria.  Zwycięzca rankingu nie musi mieć najlepszej pożyczki pasującej do Twoich potrzeb. Różnice punktowe są minimalne. Ranking ma pomóc Ci rozpocząć drogę poszukiwania odpowiedniej oferty dla Ciebie.

Przykład

Mając skończone 18 lat, możesz skorzystać jedynie z oferty Wonga, jeśli chodzi o 3 zwycięskie serwisy. Po 2 latach skorzystasz jeszcze z Vivusa a dopiero kończąc 21, będziesz wybierać z wszystkich 3.

Zanim przejdziemy do omówienia, musimy nadmienić, że w przypadku 6 pożyczek nie znaleźliśmy w materiałach elektronicznych danych o maksymalnym wieku, jaki dopuszczany jest do wzięcia danej pożyczki (aktualnie czekamy na oficjalne informacje od firm pożyczkowych). Być może posiadana kompletna wiedza na ten temat, zmieniłaby pozycję serwisów w rankingu. Mowa o: Lime-kredyt, MoneyMan, SzybkaGotówka, Wonga, Kredito24 i PandaMoney. Trzeba zwrócić uwagę, że być może nie ma ograniczeń wiekowych, co też byłoby wielką zaletą takiej oferty. W kwestii wieku najbardziej wyróżnił się serwis KasaTAK!, gdyż proponuje pożyczki już dla osób pełnoletnich i aż do seniorów w wieku 80 lat.

Chcieliśmy wyróżnić ofertę SzybkaGotówka, jako pożyczki z wysoką kwotą maksymalną dla pierwszej transakcji i kolejnych – 6000zł.

Poza pozytywnymi rzeczami, trzeba wspomnieć o tych mniej optymistycznych. Najniższą ocenę ekspertów otrzymała oferta… FerratumBank, które w łącznym zestawieniu zajęło 3 miejsce. Natomiast Klienci nisko ocenili PandaMoney. To jedyne oferty z oceną poniżej 4 pkt.

Jak punktowaliśmy?

Najwięcej można było uzyskać 47 pkt. Żadna z pożyczek nie przeskoczyła granicy 35. Przyznawane były pełne punkty. Jedynie ocena specjalistów oraz klientów wliczana była z tzw. przecinkiem.

Gdy coś było lub nie, np. wymagano BIK’u, albo pożyczka nie była darmowa, przyznawaliśmy od 0 do 1 pełnego punktu. 1 jeśli było to ułatwienie, 0 gdy jest trudniej otrzymać pożyczkę.

W zależności od zróżnicowania ofert, skala danego kryterium wahała się od 0-3 do 0-5, przy czym 5 to max. Przedział był zależny od stopnia zróżnicowania oferty, np. minimalną kwotą pożyczki jest 5 wartości: 50, 100, 150, 200 i 300zł. Pożyczka za minimum 300zł otrzymała 0 pkt, jako wyraz ograniczenia dostępności oferty, bo nie skorzysta z niej ktoś, kto potrzebuje mniejszej kwoty. Analogicznie postąpiliśmy przy minimalnym wieku uprawniającym do pożyczki, czy przy maksymalnym terminie spłaty pierwszej pożyczki.

W przypadku, gdy wartości były mocno zróżnicowane, jak przy RRSO, punktowaliśmy 5 najkorzystniejszych, pozostałym przyznając 0 bez względu na ich wysokość. Pożyczki z RRSO większym niż 858% nie otrzymały punktów.

W kolejnych miesiącach będziemy weryfikować oferty w podobny sposób.

Ogromną zaletą brania pożyczki przez internet jest dostępność materiałów. Możesz w dowolnym momencie, nawet gdy Twój problem spędza Ci sen z powiek, zajrzeć na stronę i zapoznać się z warunkami pożyczki, promocji, dokumentacja, regulaminem ogólnym.

Możesz podzielić się z nami swoim wyborem. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jak nie przepłacić za pożyczkę?
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy poradnik  oraz aktualny ranking pozyczek.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!
Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu.
close-link