Ranking chwilówek na raty – styczeń 2017

Nasz serwis zbiera nie tylko oferty chwilówek, ale także pożyczki ratalne. Z obu form uzyskania pieniędzy można skorzystać online. Propozycje na raty sięgają relatywnie dużych kwot, tym bardziej warto przyjrzeć się, kto ma najlepsze warunki. 4 najlepsze oferty pożyczek ratalnych:

 

top 3 chwilówek na raty

 

Co wyróżnia te 4 pożyczki online na tle pozostałych?

Wonga w styczniu wygrała wszystkie nasze rankingi. Jest bardzo lubiana przez Klientów. Drugą cechą charakterystyczną jest najniższa kwota minimalna pożyczki w każdej ofercie tego serwisu. Uprawnione do wzięcia pożyczki są osoby pełnoletnie.

Profi Credit wraz Monedo i TAK TO finanse, proponuje najdłuższy czas spłaty pożyczki – 3 lata. Ma najwyższą maksymalną kwotę pożyczki – proponuje aż 25.000zł i to dla stałych klientów, jak i dla nowo zarejestrowanych. Z drugiej strony jednak ma najniższą ocenę ekspertów – zaledwie 3,5pkt.

Gotówka Natychmiast w skali od 1 do 5 otrzymała 5 w opiniach ekspertów. Obok AASA ma najwyższą granicę wieku osoby uprawnionej do skorzystania z pożyczki – 80 lat.

TAK TO finanse, poza długim okresem na spłatę pożyczki, proponuje również dość wysoką kwotę maksymalną – 10.000zł.

 

Zestawienie 10 ofert pożyczek na raty

W przypadku pożyczek ratalnych, dopuszczalny czas spłaty może być dłuższy, niż dla chwilówek a kwota maksymalna jest kilkukrotnie większa. Tym bardziej większe ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych okoliczności, które utrudnią spłatę zaciągniętego długu. Decydując się na ten typ pożyczki – zapoznaj się z warunkami przedłużenia spłaty. Zweryfikuj w dokumentacji, czy w ogóle firma ma taką opcję. Sprawdź, czy czekać Cię będą odsetki naliczane za każdy dzień, czy są dodatkowe opłaty za działania windykacyjne. Zorientuj się jakie jest RRSO ofert, jakie wydają się Tobie najbardziej atrakcyjne.

Pożyczki pozabankowe mają jedną ważną zaletę – polecanie ich może przynieść Ci korzyści. Tak jest w przypadku MoneyMan, który proponuje przedłużenie terminu spłaty, gdy będziesz aktywnym uczestnikiem programu lojalnościowego.

Przechodząc konkretnie do zestawienia. Według naszej punktacji, maksymalna ocena, jaką mógł dostać serwis to 40,8 pkt. Najwyżej punktowana firma uzyskała 24,3 pkt. Kryteria, jakie punktowaliśmy to np. minimalna i maksymalna kwota pożyczki, oferta dla nowych klientów, RRSO, minimalny i maksymalny wiek, czy pożyczkobiorca jest sprawdzany w BIK, czy wymagane jest zaświadczenie.  Tutaj skale wyniosły od 0-1, 0-2, 0-3, 0-4 oraz 0-5 w pełnych jednostkach a ich zakres zależał od tego, jak mocno były zróżnicowane oferty. Nie zmienialiśmy ocen od Klientów i ekspertów – zostały po przecinku.

Progi minimalnej kwoty pożyczki, poza wyróżnionym serwisem Wonga (50zł) to 100zł, 300zł, 500zł i 1000zł. Najpopularniejszą kwotą maksymalną jest 10.000zł, proponowane przez 4 z 10 serwisów. Minimalny czas spłaty kolejnej pożyczki to 5 miesięcy, tymczasem dla chwilówek jest to nawet 1-5 dni. Dla pierwszej pożyczki FerratumBank proponuje 2 miesiące. 4 serwisy mają pierwszą pożyczkę bez opłat.

Na szczęście, korzystając z serwisów pożyczkowych, jeśli tylko mamy dostęp do internetu, możemy przeglądać dokumenty – umowy ramowe, warunki promocji, regulaminy. Istotne są także reguły korzystania z serwisu internetowego – można przeczytać o konsekwencjach braku dostępu do swojego konta i innych sytuacjach, jakie mogą się pojawić. Możliwości, jakie daje pożyczanie online, pozwalają na podejmowanie przemyślanych działań i poszukiwanie najodpowiedniejszych dla siebie warunków.

Daj znać, czy masz pierwszą pożyczkę za sobą, czy dopiero szukasz? Powodzenia!

Jeden komentarz na temat “Ranking chwilówek na raty – styczeń 2017

  • Znam tylko jedną firmy z tych na ,,podium”. Ja w styczniu po raz pierwszy przekonałem się do chwilówek i wziąłem w feniko, to nie taka zła opcja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jak nie przepłacić za pożyczkę?
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy poradnik  oraz aktualny ranking pozyczek.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!
Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu.
close-link