Dlaczego pożyczka wymaga przelania 1 grosza

Przeglądając oferty firm udzielających pożyczki pozabankowe, można przeczytać, że niektóre z nich wymagają przelania 1 grosza przed otrzymaniem pożyczki. Z punktu widzenia konsumenta, takie działanie wzbudza zaciekawienie i podejrzliwość, które mogą okazać się nie korzystne dla firmy pożyczkowej. Dlaczego? Otóż wielu klientów zapewne się zastanawia czy przelanie 1 grosza z własnego knota bankowego jest bezpieczne i czy manewr taki nie posłuży do wyłudzenia lub kradzieży środków, które znajduję się obecnie na koncie? Dlaczego wymagane jest przelanie 1 grosza? Dlaczego tylko niektóre firmy mają taki wymóg a inne nie? Dlaczego mam wziąć pożyczkę w firmie, która wymaga czegoś ode mnie, zanim pożyczy mi pieniędzy? Takie pytanie z pewnością zadają sobie konsumenci przed decyzją zaciągnięcia pożyczki w danej firmie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Czy przelanie 1 gorsza na konto firmy kredytowej jest bezpieczne?

Odpowiedź brzmi: TAK! Przelanie kwoty w wysokości jednego grosza jest całkowicie bezpieczne. Firmy, które udzielają pożyczek za pomocą stron internetowych, w tym chwilówki, pożyczki w 15 minut czy szybkie gotówki na krótki okres, posiadają szereg systemów zabezpieczających, które w pełni chronią dane osobowe oraz przelewy, które są wykonywane z konta klienta, jak i na jego konto. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem przez 24 godziny na dobę. W związku z czym, ryzyko przejęcia danych jest praktycznie niemożliwe, dzięki czemu pożyczkobiorcy mogą czuć się bezpiecznie zarówno podczas logowania na swój profil, jak i podczas wykonywania przelewów. Przelanie 1 grosza jest w pełni bezpieczne.

Dlaczego mam przelać kwotę w wysokości 1 grosza?

Niekiedy firmy wymagają od nas przelewu w wysokości 1 grosza. Ale po co? Dlaczego tylko jeden grosz? Firmy, które mają taki wymóg, nie mają na celu dorobienia się dodatkowych pieniędzy. Bądźmy szczerzy. Jeden grosz pomnożony nawet przez kilka tysięcy klientów nie rodzi zysków, o których marzą prezesi firm pożyczkowych. Przelanie tej kwoty ma inny cel, który jest bardzo ważny dla firmy udzielającej kredytów. Otóż poprzez przelanie kwoty, nawet tak małej, jak jeden grosz, z naszego konta bankowego na rachunek bankowy firmy parabankowej, ma na celu potwierdzenie naszych danych osobowych. Wykonanie takiej operacji daje pewność firmie kredytowej, że dane podane w formularzu są prawdziwe i należą do nas. Przelanie kwoty jednego grosza jest więc gwarancją dla firmy pożyczkowej, że podane przez nas dane są prawdziwe i dotyczą nas, a nie sąsiada czy innej osoby trzeciej. Jeden grosz wysyłamy na konto parabanku tylko raz, przed uzyskaniem pierwszej pomocy finansowej. Kolejne pożyczki udzielane są bez konieczności przelewu jednego grosza. Jednak jeżeli zmieniamy konto w banku na inne, i to, z którego korzystaliśmy do tej pory, jest już nieaktywne lub zlikwidowane, należy powiadomić o tym firmę, w której mamy kredyt i aby uaktywnić nowe konto bankowe, należy po raz kolejny przelać kwotę w wysokości jednego grosza.

Dlaczego tylko część firm wymaga przelania jednego grosza?

Nie wszystkie firmy mają takie kryterium. Większość firm nie wymaga od swoich klientów przelewu jednego grosza przed udzieleniem pierwszej pożyczki. Firmy te korzystają z innych sposobów zabezpieczeń lub po prosu takich nie mają. Jednak konieczność przelewu jednego grosza jest praktykowana przez coraz więcej firm udzielających pożyczek online, ponieważ oszustwa związane z zaciąganiem pożyczek na cudze konto są coraz częściej praktykowane. Firmy pożyczkowe są ostrożne przy udzielaniu kredytów i chcą mieć pewność, że pożyczkobiorca nie podszywa się pod inną osobę. Dzięki tej praktyce próba wyłudzenia pieniędzy na cudze konto jest ograniczona do minimum, a firmy pożyczkowe mają pewność, że kredytobiorca jest tym, za kogo się podaje.

Jakie ja mam korzyści z przelewu jednego grosza?

Wydawać by się mogło, że korzyści z takiego przelewu mają tylko firmy udzielające kredytów. Otóż NIE! Kredytobiorca również jest chroniony. Dzięki przelewowi 1 grosza konsument wie, że pieniądze zostaną przelane na odpowiednie konto, a nie na inne. Może się zdarzyć, że podczas wypełniania danych osobowych numer konta bankowego zostanie błędnie podany i wtedy przelanie kredytu na nasze konto jest nie możliwe lub zostanie wykonane na konto np. osoby trzeciej. Przelew jednego grosza daje gwarancję przelania pieniędzy na właściwy numer konta bankowego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jak nie przepłacić za pożyczkę?
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy poradnik  oraz aktualny ranking pozyczek.

ZAPISZ SIĘ TERAZ!
Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu.
close-link